Avarinė tarnyba:


(8 446) 70 052

Vandens atvežimui, nuotekų ištraukimui:


(8 676) 32 824

Abonentinė tarnyba:


(8 446) 61 101 / (8 611) 37 041

Gamybinis skyrius:


(Projektų klausimais)
(8 446) 55 269


Ilgai lauktos permainos – geresnės gyvenimo sąlygos

 

Ilgai lauktos permainos – geresnės gyvenimo sąlygos

 

Prie centralizuotų sistemų neprisijungusi gyventojų dalis naudoja gruntinį šulinių vandenį, kuris neatitinka geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimų. Norint, kad žmogus jaustųsi gerai per parą būtina gauti apie 2 litrus kokybiško geriamojo vandens. Žmogus jam būtiną mineralinių medžiagų kiekį gauna ne tik su maistu, bet ir gerdamas vandenį, todėl vandens kokybė yra svarbi mūsų sveikatai. Su geriamuoju vandeniu į žmogaus organizmą patenka nuo 1 iki 10 proc. reikalingo per parą mikroelementų kiekio. Nepakankamas mikroelementų kiekis vandenyje gali turėti įtakos įvairių negalavimų ir ligų atsiradimui. Remiantis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkosaugos sveikatos skyriaus duomenimis, Lietuvoje geriamąjį vandenį tiekiančiose vandenvietėse mineralinių medžiagų kiekis yra būtent toks, kokio reikia žmogaus organizmui, nei per mažas nei per didelis – nuo 50 mg/l iki 1500 mg/l, todėl iš čiaupo bėgančio vandens žmogus gauna daug reikalingų medžiagų.

Tinkamas buitinių nuotekų surinkimas yra svarbus ne tik miesto gyventojų higienos sąlygų gerinimui, bet ir sprendžiant aplinkosaugines miesto problemas. Gyventojų įsirengiamos nuotekų surinkimo talpos dėl dėvėjimosi gali tapti nesandarios. Tokiu būdu gamtai daroma didelė žala.

Laukiami pasikeitimai

Prieš dvejus metus ES Sanglaudos fondas skirdamas daugiau kaip 7 mln. Lt prisidėjo prie esamos būklės pagerinimo ir vyraujančių problemų sprendimo Tauragės rajone, finansuodamas trečiąjį Tauragės savivaldybėje vykdomą projektą Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-100 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Tauragės rajone (Papušynėje, Tauragėje)“, siekiant užtikrinti gyventojams kokybišką geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, išplėtojant vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą pagal nustatytus paslaugų kokybės, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus.

Darbus ketinama užbaigti laiku

Naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros darbus Tauragėje ir Papušynėje atlieka AB „Kauno dujotiekio statyba“. Projekto įgyvendinimo metu vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos darbai vykdomi: Spudulio g., Žemaičio g., Gečo g., Kasperavičiaus g., Degutytės g., Drevino g., Nemuno g., Obelų g., Kėniu g., Medelyno g. , Šilalės g., Kauno g., Skaudvilės g., Žalioji g. (prie Papušynės), Ramioji g., Laisvės g., Draugystės g., Gluosnių g., Kosmonautų g., Kalno g., O. ir V. Stonių g., Vėjo g., Žalioji g., Senvagės g., J. Tumo Vaižganto g., J. Matulaičio g., Tiesos akl., Vytauto g., Daržų g., Tremtinių g., Malūno g., Darbininkų g., Žalgirio g., Taikos g., Kudirkos skg., M. K. Čiurlionio g. Įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Tauragės rajone (Papušynėje, Tauragėje)“ iš viso, kartu su vandentiekio įvadais ir nuotekų išvadais iki gyventojų sklypo ribos, planuojama nutiesti daugiau kaip 9 km naujų vandentiekio tinklų, prie kurių galės prisijungti daugiau kaip 438 gyventojai, bei daugiau kaip 8 km naujų nuotekų tinklų, prie kurių galės prisijungti daugiau kaip 408 gyventojai. Visus projekte numatytus darbus planuojama užbaigti iki 2014 m. kovo 21 d.

Šiuo metu tiek uždaruoju, tiek atviruoju būdu projekte vykdomi darbai artėja prie pabaigos. Vandentiekio ir nuotekų tinklų klojimo ir šulinių montavimo darbai sėkmingai baigti Nemuno g., Kėniu g., Medelyno g. , Kauno g., Skaudvilės g., Žalioji g. (prie Papušynės), Ramioji g., Laisvės g., Draugystės g., Gluosnių g., Kosmonautų g., Kalno g., O. ir V. Stonių g., Vėjo g., Žalioji g., Senvagės g., J. Tumo Vaižganto g., J. Matulaičio g., Tiesos akl., Vytauto g., Daržų g., Tremtinių g., Malūno g., Darbininkų g., Žalgirio g., Taikos g., Kudirkos skg., M. K. Čiurlionio g.  Sumontuotos ir projekte numatytos NS-1 ir NS-2 siurblinės. Likusiose gatvėse vyksta baigiamieji šulinių sutvarkymo, drenažo atstatymo ir gerbūvio sutvarkymo darbai. Šiuo metu atlikta daugiau kaip 90 procentų sutartyje numatytų darbų.

Trumpa informacija apie projektą

Projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Tauragės rajone (Papušynėje, Tauragėje)“ vykdomas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Aplinka ir darnus vystymasis“ prioriteto įgyvendinimo priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“ ir iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.

Finansavimo ir administravimo sutartyje šio projekto įgyvendinimui numatyta suma siekia daugiau kaip 7 mln. Lt. Pagal tinkamų finansuoti išlaidų finansavimo šaltinius lėšos pasiskirsto: ES struktūrinių fondų skiriamos lėšos siekia daugiau kaip 6 mln. Lt (85%), Valstybės biudžeto skiriamos lėšos siekia daugiau kaip 716 tūkst. Lt (10 %), Savivaldybės biudžeto lėšos – daugiau kaip 358 tūkst. Lt (5%).

Projektas prisidės prie esamų socialinių, aplinkosaugos ir regionų vystymosi problemų sprendimo ir vieno iš svarbiausių struktūrinės paramos uždavinių – nuoseklaus socialinių ir ekonominių skirtumų tarp ES šalių narių ar atskirų regionų mažinimo.

 

ES parama – investicija į jūsų ateitį!

 

 

 

Tinklų montavimo darbai Šilalės g.

Tinklų montavimo darbai Šilalės g.

 

 

 

 

 


UAB “TAURAGĖS VANDENYS” Šlaito g. 2, LT-72107 Tauragė
Tel: (8 446) 61 174
El.paštas administracija@tauragesvandenys.lt